Тотально вільний мікрофон 2

Вдруге Васек Духновський зібрав авторів на Тотально вільний мікрофон у Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці. Різномасна публіка читала вірші без цензури: про Пиздузу, про складнощі становлення юності, про філософію і навіть дещо про християнство. Як виразився Васек, “свобода і поезія єднають усіх”. У певному сенсі, читання на публічному майданчику – це порівняння через змагання: ви показуєте себе, слухаєте інших, і при цьому викидаєте в простір свої ідеї, позиції, вірування; заявляєте, питаєте, піддаєте сумніву… Модерація і негласний етичний кодекс утримує від жорстких оцінок, а також примушує до уваги. Утворюється такий собі творчий котел. Крутіше тільки формат літвітальні, де спочатку кожний читає, а потім кожний висловлює думку про всіх інших.

Отже, далі перша порція відео, що я зміг записати, поки запасна картка не переповнилася (робочу забув поставити в камеру, поспішаючи).

Васек мене приємно здивував, ще коли ми вперше зустрілися на читаннях у Наталії Волчек, і з тих пір не припиняє тішити якимось світлим враженням від його читання, навіть коли то хардкор. Пиздуза для мене прозвучала, ніби ніжний маніфест прийняття хтонічного начала в душі, завдяки образу того бісового чайного гриба.


Кіра Снова подає Бродського інакше, ніж звик це чути, чим освіжає враження і зменшує мою нелюбов до цього автора. У неї почув оцей знайомий вогонь палкої молодої душі, що несеться перелогами важкої юності, сильний та глибокий емоційний імпульс, який хочеться привітати, вшанувати і побажати йому знаходити свої гармонії.

Зачитав 7 віршів, поки що є тільки 6, 7-й треба зробити з відео Васека, бо моя камера на момент читання підступно вимкнула запис, бо добігла максмального розміру файлу.

Напишіть відгук