Мелофілія #19 – Кліп як мистецтво

Нещодавно я почув, що кліпи знімати легко. Я б сказав інакше: кліпи можна знімати легко. Коли нема концепції або бюджету. Одначе не варто позбавляти жанр права бути мистецтвом, тим більше, що вже чимало є зразків, котрі засвідчують протилежне.

Так, можна просто зняти, як гурт грає, з різних ракурсів, і це теж буде стильно-модно-молодіжно, однак найліпше, коли вкупі зі звуковим сенсом отримуємо його візуальне підсилення, заповнюючи органи чуття мистецтвом по максимуму. Для цього потрібно розробити влучну концепцію, грамотно скласти сценарій, за необхідності – виважено внести різні візуальні елементи, як то анімацію, спецефекти, комп’ютерну графіку. Тоді на виході отримаємо цукерку.

Отже, сьогодні дивимося кліпи, котрі мають на думку автора солідний відеоряд та/або розгорнутий сюжет. Звісно, список дуже малий, можна додавати і додавати, однак то буде приводом для нового посту. 😉

#10 Tryptikon – Shatter


Візуальний мінімалізм тут компенсується символікою кольору та образів, і все разом створює глибоку атмосферу простору негації, ніґредо, тіньової сторони існування.


#9 Cradle of Filth – Born in a Burial Gown


Старі любителі шокувати аудиторію зняли водночас камерне і масштабне відео, тут достатньо цікавих елементів, гарна постановка і відсилки до старих фільмів жахів, помножених на тренди тогочасної ґотичної субкультури. Навіть недорогі блискавки на руках музик виглядають цілком терпимо. Виклик вампірського сатани вдався на славу.


#8 The Contortionist – Language I: Intuition, Reimagined, Return To Earth
Кліпи «Конторціоніста» привабливі як з технічної, так і зі смислової сторони. Філософський текст, інтелектуальний звук яскраво проілюстровані атмосферними образами і виразним, чітко підібраним під фактуру тем, кольором.


#7 Michael Jackson – Leave Me Alone


Кліпи Джексона завжди вражають масштабом постановки, карколомною хореографією, але ця штука вражає кількістю образів і масштабністю загальної картини, в яку вони всі протягом кліпа ув’язуються. Замучений популярністю Майкл виривається зі збудованого на ньому парку розваг. У дитинстві мене цей акт дико обурював, адже так захопливо було спостерігати, як ті всі елементи діють і взаємодіють. Але не судилося їм бути, вони пали жертвою сюжетної логіки кліпу.


#6 Linkin Park – Pts.Of.Athrty


Все-таки стара комп’ютерна графіка була крутіша! Не знаю, чому, але навіть попри всі недосконалості, пов’язані з технічними можливостями епохи, тодішні графічні образи виглядали гармонійніше і цікавіше. Може бути, вся річ у тім, що тоді не зловживали зеленим екраном і більше використовували реальні елементи під час продакшну, і тому подія на екрані не була «комп’ютернографічним конем у зеленковому вакуумі», в ній ще були ознаки життя… Втім, навіть наскрізно зеленоекранні кліпи Linkin Park ще мають у собі свіжість та неординарність, адже сюжети в них любовно виплекані фантазією Джо Хана і компанії.


#5 David Guetta – She-Wolf


Динаміка гонитви мисливців за мисливицею підсилюється ударними візуальними ефектами, що вкупі зі звуковою кульмінацією врізаються в свідомість і лишаються в пам’яті.


#4 Jinjer – I Speak Astronomy

Комп’ютернографічний космос тут дуже дієво розкриває і доповнює зміст пісні.


#3 Mastodon – Oblivion


На тему космоса є ще справжня короткометражна драма від титанів прогресивного металу. Сюжет, купа планів, купа якісної графіки. Коли дивився вперше – вразився до глибини душі як аудіо, так і відеодорожкою. Коли побачив, що пісні вже 9 (!!!) років – вразився ще більше. Кліп, як на мене, самий час віднести до класики музичних відео.
У Мастодонтів є ще одна чудова відеоробота, кліп на тему Asleep In The Deep, де крім графіки є робота з натуральним котом, анімацією, маріонетками і реальними декораціями! В продукт вкладено сили і душу, тому й дивитися його захопливо.


#2 Korn – Freak On A Leash


Кліп вражає кількістю інкорпорованих елементів: з анімації, створеної на основі графічного оформлення альбому, ми переходимо в реальний світ, «зшитий» воєдино необережною та роковою кулею зі ствола полісмена, але музика Korn покликана спинити вбивчий ефект і дати дітям змогу звільнитися.


#1 Coldplay – Up&Up


Музика цих товаришів для мене існує десь паралельно, однак не визнати майстерність відео неможливо. Приємно, що до нього доклали руку київські специ з Radioaktive Film. Тут технічна досконалість у тандемі зі смисловим наповненням, усе виконано в епічних масштабах.

Напишіть відгук