Мелофілія #18 – 6 альбомів, що зробили моє друге півріччя 2017

Друге півріччя 17-го року було не настільки рясним в плані числа альбомів, але анітрохи не менш цікавим і приємним.

Аьбоми другого півріччя:

#1 – The Contortionist – Clairvoyant (2017)

progressive metal

Докладно писав про враження від цього альбому тут. Зараз додам, що завдяки «Ясновиді» отримав декілька чудових вечорів у листопаді й грудні. Звук допоміг прочинити вікно в світову глибину й подихати надзвичайною атмосферою.


#2 – Jinjer – King Of Everything (2016)

progressive metal/deathcore

Цьому колективу завинив повноцінну рецензію, сподіваюся, звільнений святами час дасть змогу надолужити. Поки що скажу, що цей альбом є рідкісним випадком, коли метал поєднує в собі реалістичність, поетичність і дорослу подачу, не втрачаючи при цьому металевості. Так, елементи інших жанрів вкупі з нетривіальним підходом до компонування роблять музику Jinjer прогресівом, але не забирають при цьому автентичної брутальності та безкомпромісності.


#3 – Nishaiar – Universe (2017)

atmospheric black metal

Випадково побачив цей колектив у соцмережах, і оскільки мене цікавлять африканські інтерпретації традиційних жанрів – одразу знайшов їх на bandcamp’і. З першого слухання вразив потужний атмосферний потік, проста і водночас витончена композиція, колористичний звук та миттєвий виклик відчуття глибини. Годиться для холістичного сприйняття дійсності.


#4 – Schammasch – The Maldoror Chants: Hermaphrodite (2017)

atmospheric black metal/experimental

Швейцарські окультисти потішили новим творінням. На цей раз вони переклали на музику уривок з поезій Лотреамона «Співи Мальдорора», історію про гермафродита. Медитативна золота імла перших тем змінюється проривом у космос теми May His Illusion Last Until Dawn’s Awakening, завершуючись тріумфальним апофеозом фінальної Do Not Open Your Eyes. Так само і ти – разом зі звуком спочатку занурюєшся в себе, щоби потім вибухнути внутрішнім перетворенням. Цей EP викликає асоціації з класичним твором Ulver “Themes from William Blake’s The Marriage of Heaven and Hell”, в якому філософська поема Вільяма Блейка так само перекладена мовою музики. Коли композитор дійсно глибоко відчуває джерело, подібний синтез дозволяє підсилити і розширити його сенс, відбувається справжня партія гри в бісер. Schammasch заново відкривають сутінкову романтику Лотреамона, даючи слову нове життя і новий відтінок.


#5 – Sarah Longfield – Collapse//Expand (2017)

avant-garde/electronic/metal

Про музичний геній Сари Лонґфілд я вже писав раніше тут. Третій альбом її проекту дуже різноманітний – авангардна гітара тут перетікає в електронні досліди, чутно семпли горлового співу, біти і голос самої Сари. І водночас усе це нагромадження музичних ідей дуже цілісне, чутна присутність єдиного суб’єкта за всіма звуковими формами. Як і раніше, Сара розганяє свідомість і відкриває перед нею незвичні виміри звичного світу.


#6 – Neurotech – The Catalyst (2017)

industrial metal

Цей альбом став фінальним у кар’єрі Нейровульфа. Він завершив десятиріччя існування проекту Neurotech яскравою епітафією, повною як щемлячого суму, так і тендітної надії на світле майбутнє. Альбом повний як індустріальних гімнів, так і важких танцювальних хітів. Як завжди, Вульф зміг дотягнутися до тонких струн душі і зіграти на них заклик “Let’s take each other as who we are… as one, before we are gone…”


Крім альбомів, хочеться зазначити кілька окремих тем.

Novembre – Negative Luna (Annoluce EP, 2016), Come Pierrot (Novembrine Waltz LP, 2001)

Гурт Novembre посідає особливе місце в моєму персональному музичному пантеоні. Їх мова більше ніж 10 років тому глибоко увійшла в душу і з кожним роком пускала ще глибші корені. На них намоталися важливі спогади і найдорожчі почуття, тож тепер кожні декілька нот викликають емоційний вибух. При цьому до повернення Novembre на сцену після 10-річної перерви я ставився обережно, адже часто буває так, що запал втрачається, і вчорашні колісниці стають сьогоднішніми гарбузами. На щастя, цього не сталося. Альбом Ursa повний душевних тем, незмінного нерву і поетики. Але Negative Luna з EP, що передувало виходу альбому особливо вразила, з перших акордів. Тут звучать море, світанки, дім і оте невимовне, саме серце тебе – стискається схвильовано, переживаючи пекучу мить – життя.

Come Pierrot – старий романтичний гімн, сентиментальний, драматичний і повний яскравих барв. Хапає за живе і витискає з нього почуття. =)


Hela – March Of The Minotaurs (Broken Cross LP, 2013)

Hela вже випустили новий повноформатник, але до нього вуха ще не дійшли. Втім, уже перший альбом регулярно повертається на слух, і цього разу витончений осінній сплін супроводжувався «Маршем Мінотаврів». Раніше я не дуже розумів усе це думстерське казкарство, аж поки не збагнув, що відбувається реанімація європейської міфології. Переможна хода секулярності нібито позбавила всі ці «застарілі» уявлення актуальності, проте вони не зникли, а занурилися в сферу несвідомого, де за ними потім полював Юнґ. Дум узяв ці міфи, занурив у суміш пафосу та профанації, і тепер можна пити цей психоаналітичний коктейль під час прогулянок внутрішнім лабіринтом. Саме зазначена пісня має гарне сполучення динамічного напруження і містерійної прострації, трагізм і таємничі перетворення в стилі античних легенд знову оживають і тепер відбуваються в декораціях твого власного єства, супроводжуючи твою власну історію.


Mechina – Andromeda (Andromeda EP, 2011)

На свята часто хочеться епічних героїчних саг, щоб з магією, фантастикою і феєрією. Зараз це отримують через кіно, колись це отримували через оперу, і вже точно можна це отримати через музику. Mechina – це класний індустріальний гурт, що протягом багатьох альбомів розповідає власну фантастичну історію, повну карколомних пригод і попутних розмірковувань про сенс буття. Andromeda бере нас з собою в подорож дорогою самоперевершення, творячи за допомогою звуку величні планети, зірки та туманності, що зустрінуться нам на шляху.

Напишіть відгук