Мелофілія #17 – The Contortionist – Clairvoyant

Поєднання стероїдної тілесності дисторшну з атмосферністю – то, мабуть, один з найбільших подарунків, котрі люди могли зробити самі собі. Тепер плоть органічно поєднана з духовним космосом, а духовний космос, в свою чергу, знаходить втілення в агресивному матеріальному середовищі. Сучасники шукають доповненої реальності через інтеграцію технологій для додаткового інформування через зір або навіть впровадження у дійсність віртуальних об’єктів за принципом славнозвісних покемонів. Насправді ж щонайпряміша модифікація реальності відбувається через музику. Щоразу нове існування твориться у нас на вухах протягом кожної композиції. Утворюється такий собі вузол між безпосереднім досвідом, скажімо, прогулянки осінньою вулицею, розпакованим емоційним архівом у навушниках та власним потоком свідомості та несвідомості. При достатньому зосередженні на процесі слухання музики стає справжнім містичним ритуалом, відкриттям нового виміру в спектрі Всесвіту, іноді яскравого та легкого, іноді важкого і трагічного, іноді – повного тонких чуттєвих півтонів, для чийого опису вже недостатньо одного слова.

The Contortionist навчилися замішувати справді нетиповий коктейль з металу, джазу та амбієнту, додаючи до нього психософські та космософські тексти, щоб тобі вже напевне відірвало голову та змусило літати. Ці їхні аудіонаркотики діють повільно, уподібнюєшся до дегустатора, що поволі розмащує багатий букет по піднебінню, розбираючи всю веселку смаків на окремі відтінки, а потім знов збирає докупи, отримуючи все задоволення, котре тільки бокал здатен дати. Новий альбом саме так і заходив у душу: спочатку приємний, але неясний, він з кожним новим прослуховуванням набирав об’єму та глибини, зі складного плетива проглядали окремі пасажі та сенси, смак розгортався все сильніше, аж поки не заповнив собою мозок й не призвів до коротких, але потужних вибухів просвітлення під час ходіння мокрими листопадовими вулицями. З його допомогою вдається розраховувати пропорцію всіх явищ світу – злих і добрих, щоб утворити стійкі гармонії, знайти своє місце серед речей. Наука і містика, логіка та ірраціональність співіснують у цій музиці в стані динамічної рівноваги. Їх конфлікт не зникає, але замість руйнації він – творить нові емоційні форми. Пригадуєш, що життя все-таки більше, ніж набір рутин, що дива так само юрбляться по той бік звичок та екрану буденності. Вони близько, але торкнутися їх бува так важко, адже блок знаходиться в самій твоїй душі, від нього просто не виникає думки про те, що можна вийти за межі. Музика допомагає зробити це.

The Contortionist – шамани сучасності

Приємно, що, попри все більший відсоток атмосфери в звуці, The Contortionist не відмовляються від дисторшованої тілесності, незмінно насичують звук важкою експресивністю. Як буддисти певної миті збагнули, що порожнеча і явища світу не заважають одне одному, так, мабуть, і хлопці з Індіани зрозуміли, що насправді немає протиріч між лагідним звуком ксилофону та важкими ударами, що вони всі здатні перетікати одне в одного і таким чином поєднувати інь з янем, не втрачаючи жодної сторони музики.

Генеалогію митців часто виводять до шаманів і жерців, з давніх-давен ці дивні створіння відають людськими (та й не тільки) душами, доглядають за ними, піклуються про них. Сама Природа наділила їх функцією балансирів у борінні фізичних сил. Вони змушують агресію танцювати, вони змушують атом бути мирним. Сучасні шамани можуть і не носити амулетів, але при цьому їх місія лишається тією ж, і з часом не тільки не втрачає актуальності, а навпаки – з кожним новим кроком людства стає важливішою. Бо хочеться, що світ був, щоб світ жив, і ми з вами не були в цьому світі зайвими. Є безліч технологій, здатних ощасливити і збалансувати нас, однак найважче передати емоційний посил, котрий міг би взагалі відкрити для людей можливість гармоній, зацікавити їх у цьому шляху, запалити серця. Музика і мистецтво загалом покликані зробити це – змінити душу зсередини. Розганяйте свідомість для “Clairvoyant” The Contortionist, і ваше життя точно стане багатшим.

Підтримати гурт, придбавши альбом, можна через наступні сервіси:

Напишіть відгук