Список надважких металів

Обкладинка: Jason Rosewell

Поняття важкості в металі для мене особисто означає вдале сполучення басової насиченості та ударної міці звуку. Іноді вишенькою на верхівці цього коктейлю лежить агресія, додаючи йому хльосткості. Коли дві основні складові є – мій слух вважає цей звук потужним. Одначе, крім потужності звуку, дуже важливо, щоб музика була композиційно пропрацьована, мала в собі певний образний стрижень, що надавав би голій енергії форму. Сучасний метал часто-густо просто нудний: хоча він просто мегатяжкий у порівнянні з попередніми поколіннями, не вистачає йому фокусу, в який ця енергія прицільно била б, змушуючи мотиляти головою і підштовхуючи до розковбасу.

Далі я зібрав десятку найбільш потужних (на мою уберскромну думку) альбомів. Звісно, таке мале число не охопить усього металевого моря, але принаймні дасть зріз і привід обмінятися думками. Так, сьогодні я хочу почути свою аудиторію: які альбоми або теми для вас є найважчими? Слухайте добірку і пишіть у коментах!

10. Shape Of Despair – Monotony Fields

У новому альбомі славетні фіни вирішили обрушити всю вагу трагедії на вуха та плечі слухача за допомогою тяжких барабанів.

09. Doom:VS – Earthless

Не відстає від колег по цеху і проект Doom:VS, вганяючи цвяхи відчаю ударними вкупі з насиченою текстурою дисторшну.

08. Esoteric – Metamorphogenesis

Про звук цих зубрів експериментального думу мій давній приятель казав: «Неначе тебе п**дять іржавою батареєю». Годі сказати більше…

07. Death – Human

Чак був одним із перших законодавців екстремальної важкості, що прийшла в ході подальшого загострення треш-металу і перетворення його на дез-метал. Його потужність досягається не тільки за допомогою міцного басу, але й завдяки дуже сильним риффам.

06. Korn – Untouchables

Це творіння отців (одних з) ню-метала реально важке. Сполучення кабаків та наднизьких басу з гітарою просто виносять скло за наявності відповідної стереосистеми.

05. Wrust – Intellectual Metamorphosis

Ці африканські хлопці всотали все найважче, що могли запропонувати дез і треш, схрестивши їх у монструозний гібрид та наситивши щирістю ботсванської металевої культури.

04. Funeral – From These Wounds

Гомеопатія, можливо, не працює в медицині, однак її принципи годяться в психотерапевтичних цілях. Хоча двоє з цього норвезького колективу покінчили життя самогубством, та важкість, що вони лишили після себе, тепер лікує безліч сердець, що зіткнулися з непримиренною суворістю життя.

03. Thy Catafalque – Rengeteg (та інші)

Тамаш і Золтан зуміли створити надзвичайно «жирний» звук гітари, доповнили його важезними барабанами, і врешті отримали есенцію, котра підсилює виразність мелодій в десятки разів.

02. Tyrant Of Death – Nuclear Nanosecond

Канадці завжди створювали дуже оригінальну, не схожу на твори тих же жанрів з інших країн, музику. Алекс Райз значно посунув ланку важкості індустріального металу, створивши цілу низку безкомпромісно агресивних, авангардних і потужних альбомів.

01. The Angelic Process – Weighing Souls With Sand

Цей дует на моєму першому місці за його неперевершену масивність та пронизливу емоційність, що занурюється в глибини душі, немов якесь гігантське небесне тіло. Виразність TAP працює вже десь на рівні квантової механіки.

Напишіть відгук