Мій перший поетичний вечір

Свята подарували трішки вільного часу, і несподівано відчув сили для чогось творчого і нетипового у потоці рутини. Наприклад, літературного вечора. Адже дуже давно вже кортіло почитати на публіку, розрядити духовне напруження не тільки віртуальною публікацією, але чимось матеріальним, більш подібним до ритуалу. Це повинен був стати мій перший власноруч організований і формальний захід. Досі я брав участь або в загальних, або в неформальних читаннях (якщо не рахувати шкільні екзерсиси). Тоді я написав своїй давній творчій подрузі Анні Горецькій, мовляв, “а давай почитаємо!” Ганнуся відповіла “а давай!” і навіть сама подала ідею присвятити вечір “Танатософії”, на якій уже виріс цілий цикл віршів. Для нас обох рефлексії щодо смерті не є новими, кожного вже так чи інакше зачепив крилом Танатос, і тому витягнути з одвічного ніщо якусь мудрість, якусь апологію існування – було глибокою внутрішньою потребою. Звісно, були сумніви, а чи сприйме публіка таку тему після свят… Виявилося, що люди не просто сприйняли, але й оцінили, у них теж була потреба в чомусь “важкому”, але не “вантажному”. Принаймні, ми намагалися зробити розмову терапевтичною, побути для гостей “вергіліями”, котрі, врешті-решт, виводять до світла. Сподіваюся, нам вдалося, хоча, звісно, неможливо в дві години втиснути все, що роїлося в голові протягом довгих місяців. Доводилося трохи зрізати нюансування, що загрожує завести в лабіринти побічних тем. Те, що насправді виклався на повну, відчув за обважнілим тілом і справжньою втомою, немов після зміни.

Зібрані кошти передали волонтерській організації “Східна брама”, котрі витратять їх на підтримку українських солдат і вимушених переселенців. На згадку лишилися фото і відео.

Вкотре дякую вільному простору Halabuda за прихильність і гостинність, без вас цей невеличкий проект не здійснився б. Дякую талановитій колезі за пером і просто чудовій людині Анні за можливість тандему, за знання, за все написане і промовлене.

Фото Галини Балабанової.

Відеозапис вечора.

Напередодні нас запросили на Маріупольське телебачення. =)

Напишіть відгук