Староноворічні дрібнички

Життя (особливо за сучасної епохи) – це постійне споживання інформації. Ми копирсаємося на всесвітньому звалищі відомостей, обираючи повідомлення до вподоби, і так накочуємо велику таку багатошарову кулю – в кого з чого – іноді з багна, а іноді – з коштовностей. В будь-якому разі, це дуже затишна, комфортна і комформна інформація, навіть якщо вона якісна. Щоб не деградувати, доводиться визирати за межі насидженого крісла, адже на звалищі ще стільки всього цікавого! Довгоочікувана відпустка почалася для мене відсутністю інтернету, а разом з ним – соцмережних наркотиків та серіалів. Цими опіатами я грішив через доволі сильний стрес, спричинений певними особистими обставинами. Відсутність інтернетів збіглася з покращенням ситуації, послабленням стресу і проясненням голови. В сукупності з відсутністю facebook останні два фактори дозволили мені буквально протягом двох днів повернути собі вже підзабуте почуття надії та віри у краще в людині. Немов шум вулиці прибрали, і я нарешті почув, що на вулиці співають і грають чудові музики. У звільненому від шуму просторі проступили всякі дрібні коштовності, котрими хочеться поділитися.

Наприклад, картиною художника з чотириповерховим іменем.

Alphonse-Marie-Adolphe de Neuville, 1873: Les dernières cartouches (The last cartridges). French snipers ambush Bavarian troops, hiding in the l’Auberge Bourgerie in Bazeilles, prior to the Battle of Sedan during the Franco-Prussian War in 1870. (Wikipedia)

Або цим шедевром китайського художника Wang Ximeng (Chinese: 王希孟; pinyin: Wáng Xīmèng; Wade–Giles: Wang Hsi-meng) (1096–1119), молодого генія, котрий пішов з життя у зовсім юному віці 23 років. Називається картина «Тисяча лі гір та річок». Дивитися треба справа наліво.

Ще на слух трапилися твори різних музик з-поза меж мого звичного кола. Наприклад, симфонія мексиканського композитора Карлоса Чавеза.

Композиція Реймонда Карлоса Накая “Пісня для ранкової зірки”.


Пісня Х’юґо Вольфа “Das Verlassene Mägdlein (Hugo Wolf Mörike Lieder)”

Хорал старого англійсього майстра Томаса Талліса (1505–1585) “Spem in Alium”

Це було цікаво і приємно – отримати такий заряд нових, незвичних емоційних відтінків. І відчуття надії втілилося в цю композицію словенського майстра Вульфа, що виступає як “Neurotech”.

Напишіть відгук