Живіт царя еволюції

Ми самовільно коронували себе у вінець еволюції, але насправді найвищим видом на Землі є – дерева і рослини загалом. Це самодостатні істоти, які повністю самі себе забезпечують, живуть дуже довго, позбавлені особової обмеженості, існуючи поза «я». Всі тваринні форми вже більше є обслугою цим зеленим монархам, а дехто їм просто шкодить. Коли людина раптом подумала «все для мене», оголосила себе єдиним носієм душі, наданої богом, то стала на шлях порушення рівноваги. Ми можемо припускати, що це, взагалі-то, правильно, адже тиск життя вимагає все більше народжень, все більше простору. Проте задля самого виживання рівновагу треба відновлювати. Зараз ми вже добре навчилися бути «смертю, руйнівником світів», пора задуматися, що ми, власне, і є цей світ, частина його історії та мелодії. Це не значить «поступитися» чи «крокнути назад», це значить посилити свої позиції, перейти від екстенсивного розвитку до інтенсивного.

Насправді, світ не потребує вдосконалення, Природа – не потребує вдосконалення, вона в цьому може чудово обійтися без нас. Найбільшою послугою світові було б удосконалити себе. Тоді ми, маючи в руках страхітливі за силою знаряддя технології, поліпшили відносини з біосферою, а отже – зробили би значно більший внесок у розвиток Природи, аніж тупо порпаючись у її нутрощах, у намаганні винайти нового мопса чи зомбовірус. Зелена свідомість – це не вериги на виснажених плечах юродивих, зелена свідомість – це вміння танцювати зі стихією, серфінг. Тому годі топтатися по ногах партнера, пора вже вивчити пару па. 😉

П.С. Якщо міркувати в тому ж руслі далі, то взагалі «супер-видом» є гриби. Весь світ, уся цивілізація існує виключно заради того, щоб розносити грибниці, котрі, тим часом, живуть у власному вимірі якоїсь невідомої нам над-свідомості (можемо хіба що зазирнути туди, наївшись псилоцибіну). І коли Ілон Маск запустить півлюдства на Марс – це все станеться виключно заради того, щоб поширити гриби в космосі. =)

Напишіть відгук