Sectorial заявляє

На днях, в одній телефонній розмові я скаржився на бідність української металевої сцени. Звісно, з суб’єктивної точки зору. Скільки мені траплялося різних вітчизняних команд, а досі жодна не зачепила за душу аж так, щоб. Можна було б назвати Kauan, однак цей проект є справді міжнародним, оскільки строкатий як із точки зору складу, так і з точки зору творчості. Що я вимагаю від української музики – це, перш за все, оригінальності та достатньої глибини музичної думки. В цьому сенсі українська електронна сцена, на мою, знову ж таки, думку, значно краще себе рекомендує, ніж рокова.

На днях мені на фейсбуці підкинули кліп вітчизняної команди Sectorial. Чуваки валять дезблек з українськими текстами. Ще за декілька днів побачив їх альбом у топ-10 за думкою Ігоря Сидоренка зі Stoned Jesus. Вслухався. Маю зазначити, що це дуже серйозна, як на мене, спроба. Справді “грамотні” (тобто – доцільні та ненав’язливі) фолькові інкрустації на тлі потужного звуку та мінімалістичних тем – залишили приємне враження. Жаль, що альбом не обійшовся без декількох відверто тривіальних фольк-блекових тем, однак більшість речей все-таки зайшла, без натяжки та знижок. Хотілося б, аби хлопці зосередилися на концепті, закладеному в темах з 1 по 5 та в 7-ій. Там дійсно відчувається концентрат сенсу, до того ж зовсім не соромно за тексти, хіба що Abysmal та With Own Tacit Agreement дещо з’їхали на банальну злободенність.

Про що мені мріється, так це про те, щоб наші музики створили речі на рівні угорських Tamas Katai і Attila Bakos – музику, щедро замішану на фольку, але при цьому живу, таку, що виводить локальне з провінційного на глобальний (космічний) рівень. Фольклор – це мова для діалогу із землею, вона не повинна мертвіти в усталених формах, вона повинна еволюціонувати й допомогти вести розмову з цілим Усесвітом. Бо тільки так, власне, і можна вижити… Для цього їй потрібні потужні індивідуальні втілення, перехресне запилення з іншими культурами, в тому числі – глобальною. Що треба зберегти – так це русло її, щоб зрештою потік не розчинився в гомоні інших потоків та продовжував живити море буття своїм неповторним смаком.

Сайт гурту: sectorialband.com
Обкладинку взято звідти.

Напишіть відгук