Keep it REAL!

Політика уводить нас від дійсності в дзеркальний лабіринт зі слів, прізвищ, амбіцій, понтів, інтриг та всяких інших брудних ігор. Сучасна політика не має нічого спільного з практикою, і тому кожний, хто занурюється в політику – занурюється в пустослів’я. Грандіозні політичні тексти, викриття, обвинувачення – не роблять наше життя легшим, не вдосконалюють нашої поведінки. Вони тільки відволікають нас від розвитку, примушують думати і відчувати так, як це зрозуміло маніпуляторам, бажаючим виграти за наш рахунок.

Коли якийсь черговий скандал коментують «від чогось відволікають», то мені кортить відповісти, що я знаю від чого – від процесу мислення взагалі. Як тільки ми припинимо бігти в колесі, поставленому для нас телевізором, як тільки ми припинимо слухати білий шум новин і, нарешті, задумаємося над життям – для маніпуляторів це буде катастрофою. Вони хочуть, аби ми припинили помічати дійсність, і жили відчуттями, породженими в нас жахливими картинками, а не тим, що відбувається насправді.

Всі ці штуки мають свої психологічні та культурні механізми, і нам доведеться боротися за своє життя, бо ніхто не віддасть нам його задарма. Більшість волітиме грати на струнах нашої підсвідомості, підсовувати нам фальшиві думки та емоції. Мало того, що кожному з нас доводиться уживатися з самим собою і всіма своїми особливостями, так ще й ззовні нам втовкмачують якусь маячню.

Годі множити сутності! Десятиповерхові «аналізи», а насправді – домисли, передчасні висновки та прогнози щодо подій – ніяк не допоможуть нам владнати справи в своєму будинку чи в себе на подвір’ї. Сьогодні ми маємо привчити себе до утилітаризму в поводженні з інформацією. Сьогодні задорого виходять для суспільства розважальні «кухонні» розмови, де кожний показав, який він розумний, а назавтра всі продовжили тягнути вчорашню лямку. Сьогодні ми повинні шукати корисну теорію для дієвої практики, інформацію про досвід, а не домисли та прогнози.

Майбутнє – туман, усе може пропасти щомиті. Тому найкраще, що ми можемо зробити, це або емігрувати в теплі краї, або мотивуватися приказкою «умирати зібрався, а жито сій!» – і зосередитися на тому, як нам вижити індивідуально та суспільно. Політика нам у цьому не допоможе. Тільки практика.

Напишіть відгук