Чи-то музику пишуть занадто довго, чи психологія епохи така, що цікаве в звуковому світі доводиться шукати днем з вогнем, до того ж далеко за межами мейнстріму. Я навіть не кажу про світ брутального авангарду, маю на увазі світ музик, що з якихось причин лишаються маловідомими. Це, доречи, не заважає їм бути популярними в мережі. Мабуть, справа в тому, що вони роблять свою музику для себе і не переслідують відомість за рахунок тиражування їхніх облич по всіх усюдах. Справжнє не вимагає широкої аудиторії для доведення своєї справжності.

Закортіло мені скласти невеличкий список тих сучасних музик, яких вважаю вагомими. Відкривати їх почав на звалищі світового відео – YouTube. А саме – спочатку знайшов дивовижний лейбл Candyrat Records, де записується перший з реєстру – гітарист із Канади Ewan Dobson. Відомий після свого гітарного трансу з мегахіту “Time 2”, він є дивовижним віртуозом, котрий не тільки відрізняється скаженою технікою, але й надає композиціям неабиякого сенсу, витонченої емоційності, часом – (майже джазової) пейзажності. Тут покладу посилання не на хіт, а на іншу смачну мелодію – “Level 5”

 

Оскільки за перебігом калькованих із Заходу шоу не слідкую, про бандуриста Ярослава Джуся дізнався нещодавно, хоча чув «казантипський» трек за його участі по “KISS FM”. Оскільки бандурна музика нині непопулярна (з дурних причин відсутності тиражування і ставлення як до застарілого інструменту), Ярослав працює над її поширенням та наданням сучасної форми. Тут завжди є ризик втратити емоційне ядро, проте йому вдається органічно вплести бандуру в електронні мікси, надати неповторного звучання різним аранжуванням.

 

 

А от цілком оригінальну творчість в руслі інструментального fusion продукує бандуристка Ксенія Руснак вкупі зі своїм ансамблем Mosaic. На відео ще старий склад, але тема – суперхіт. Одразу даю посилання на власний матеріал про музик.

 

 

А ось таку форму ф’южну подарували німці, очолені Рафаелем Сотомайором. Тут родзинка у так званому hang drum – металевому ударному інструменті, що видає цілком собі повнозвучні ноти замість самих лише ударів. Гарний він і соло, але вкупі з традиційним рок-ансамблем та іншою перкусією дає неабиякий ефект сенсового простору.

 

 

Стиль dub fx нині в моді, але мало кого можливо слухати без прив’язки до відеоряду, де видно, як він усі ті звуки створює орально за допомогою електроніки. Mc Xander робить суміш реґґі, амбієнту та хіп-хопу ротом, але слухати її цікаво навіть без супроводу відео.

 

 

Поки що все. Потім іще напишу про приємні колаборації між музиками в тирнетах.

Напишіть відгук