Vox populi не лишився непочутим владою. Мабуть тому, що наміри у людей дійсно були «від dei». Продовження скандального будівництва на горі Щекавиця стало під іще більший знак питання. Робоча група КМДА, до складу якої увійшли заступник голови КМДА М.Кучук, голова Комісії з питань культури і туризму КМДА О. Бригинець, а також головний архітектор С. Целовальник та інші чиновники і депутати, – зупинила роботи до подальшого з’ясування обставин. Є вірогідність того, що будівництво буде заборонено, а проти замовників буде порушено кримінальну справу. 20 липня на місці будування було проведено публічне засідання групи, де були обнародувані ті факти діяльності забудовників, які «викликають питання». Як прокоментував ситуацію М. Кучук: «Стройку мы остановили. До окончательных выводов комиссии. Пока к ней много вопросов» («Сегодня»).

В кадрі: О. Бригинець і активіст John Hungar

Фактично, це означає, що діяльність активістів і небайдужих людей була немарною. Їх голос був достатньо сильним, аби його почули в апараті влади і почали реагувати. В багатьох аспектах силам захисту допоміг Бригинець, який доносив прагнення народу владі, але без ініціативи з боку самого народу така праця не мала б успіху. Як у фізиці, так і в соціальному житті імпульс певної діяльності має бути достатнім, аби подолати опір середовища, а у наших владних структурах такий опір існує по відношенню до будь-якої ініціативи – внутрішньої чи зовнішньої. Повернути літері закону дух можна тільки шляхом громадського впливу. І от перед нами результат такого впливу. Недарма було повалено паркан, недарма вішалися листівки, писалися заяви до міліції, тощо. Хочеться, щоби цей успіх надихнув народ на захист своїх істинних багатств – природи та історичної спадщини, а також на підтримання закону на плаву. Бо без нормального суспільного життя неможливий ніякий розвиток.

Окрім того, боротьба ще не закінчена, бо треба тепер добитися відновлення схилу. Тут необхідність як принципова, так і технічна, оскільки не підперта розрита гора загрожує зсувами ґрунту.

Напишіть відгук